Ladies rolex replica watches series, many styles, the definition of replica rolex contemporary women's wrist scenery of the wrist of choice. Using a variety of different materials, with a variety of replica watches gemstones mosaic style and bracelet styles, the unique style of replica rolex watches black nano ceramic diamond watch came into being.
 Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Birleşmiş Milletler Azınlıklar Forumu'nun 10. Oturumuna Katıldı
=
logo

>MenüBatı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Birleşmiş Milletler Azınlıklar Forumu'nun 10. Oturumuna Katıldı

Birleşmiş Milletler Azınlıklar Forumu'nun 10. Oturumu 30 Kasım- 1 Aralık 2017 tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşti. “Azınlık Gençliği” temalı toplantıya Batı Trakya Türk Azınlığı’nı temsilen BTAYTD üyeleri Pervin Hayrullah ve Ali Hüseyinoğlu,  ABTTF’yi temsilen Melek Kırmacı ve Funda Taştekin katıldı. Toplantının dördüncü oturumunda söz alan Ali Hüseyinoğlu, azınlık eğitiminin ve son yıllarda daha da derinleşen ekonomik krizin azınlık gençleri üzerindeki etkilerine değindi. Eğitim alanında yıllardır süregelen temel problemlerin Yunan Hükümetleri tarafından çözüme kavuşturulmadığını söyleyen Hüseyinoğlu bu tür sorunların gençler üzerinde olumsuz etkileri olduğunu ekledi. Ayrıca ekonomik krizden dolayı son yıllarda geçici ya da daimi bölgeyi terk eden azınlık gençlerinin artmasına değinen Hüseyinoğlu, Yunanistan’ın Azınlık ile diyalog kurarak yaşanmakta olan temel azınlık sorunlarına çözüm bulmasını önerdi.

Toplantının 3. Oturumunda ABTTF adına Melek Kırmacı söz aldı ve azınlığın eğitim sorunlarına değindi.

Yunan Delegasyonu Cevap Verdi

Yunan Delegasyonu Trakya’daki Müslüman azınlığın haklarının Yunan anayasası, Lozan Antlaşması, Modern Avrupa ilkeleri  ve en üst düzeyde uluslararası insan hakları standartları ile korunduğunu belirtti. Azınlığın herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmadığına değinen temsilci buna eğitimin de dahil olduğunu söyledi. 124 azınlık ilkokulu ve iki azınlık ortaokulu olduğunu ekleyen temsilci pilot olarak 6 devlet anaokulunda anadilin yardımcı dil olarak başlatıldığını söyledi. Üniversiteler ve devlet memuriyetinde %0,5 kota uygulamasına da değinen temsilci, sınır polisi olarak azınlık üyelerinden memur alındığını belirtti.

Yukarı