Ladies rolex replica watches series, many styles, the definition of replica rolex contemporary women's wrist scenery of the wrist of choice. Using a variety of different materials, with a variety of replica watches gemstones mosaic style and bracelet styles, the unique style of replica rolex watches black nano ceramic diamond watch came into being.
 MEHMET ÂKİF ERSOY ve ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ GÜMÜLCİNE’DE ŞİİRLERLE ANILDI
=
logo

>MenüMEHMET ÂKİF ERSOY ve ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ GÜMÜLCİNE’DE ŞİİRLERLE ANILDI

                Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (16.03.2018 Cuma) Gümülcine Türk Gençler Birliği salonunda “Mehmet Âkif Ersoy ve Çanakkale Şehitlerini Anma” etkinliği düzenledi.

            Etkinliğin sunuculuğunu Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Şükriye MEMET yaptı. Şükriye MEMET, konuşması esnasında Mehmet Âkif’in anılarından kesitler sundu.

Açılış konuşmalarında Başkan Ercan AHMET ve T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu İbrahim IŞIK konferansı düzenledikleri için Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği’ne teşekkür ettiler ve başarılar dilediler.

Bu anlamlı etkinliğe, Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Genel Sekreteri Türkolog Mümin MÜMİN konuşmacı olarak katıldı. Mümin, Mehmet Âkif Ersoy’un Hayatı, Edebî kişiliği, Eserleri ve Çanakkale Şehitleri ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Tanıtımda Âkif’in ilk, önemli eseri  olan “Safahat” ve diğer eserleri tanıtıldı ve Safahat hakkında geniş kapsamlı bilgi verildi. Mümin Mümin,  12 Mart’ın İstiklal Marşı’nın kabulü ve 18 Mart’ın da Çanakkale şehitlerini anma günü olması dolayısıyla konferansı düzenlediklerini belirtti. Mümin son olarak Akif’in, “Allah bu millete bu bir daha İstiklal Marşı yazmayı nasip etmesin” dediğini hatırlattı. Akif’in Çanakkale’yi görmediğini, savaşa katılmadığını, buna rağmen “Çanakkale Geçilmez” gibi çok etkili şiirler yazdığını belirtti. Türkolog Mümin Mümin’in konuşmacı olarak katıldığı konferansa; Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ercan AHMET, Şapçı Eğitim ve Kültür Derneği Balkanı Özgür YUSUF,  T.C. Gümülcine Muavin Konsolosu İbrahim IŞIK’ın yanısra aileler ve çocuklar katıldı.

Etkinlik çocukların okuduğu şiirler, Çanakkale Türküsü, çocuklara Mehmet Âkif Ersoy’un “Safahat” adlı kitabı ve Türk Dil Kurumu Türkçe Sözlüğün takdim edilmesiyle sona erdi.

BATI TRAKYA AZINLIĞI YÜKSEK TAHSİLLİLER DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU


Yukarı